לייעוץ מקצועי והצעת מחיר
חייגו: 08-8596654
phone6, phone, contact, telephone, support, call
חפש

אבן ירושלמית

אבן ירושלמית – לא רק בירושלים! 
בעבר היינו רגילים לראות אבן ירושלמית רק בשכונות ירושלים. בעשורים האחרונים חדרה אבן ירושלמית לכל השוק הישראלי. בעלי בתים שרוצים לתת מראה לביתם כמו בית בירושלים בחרו לעשות חיפוי אבן ירושלמית על הקירות החיצוניים של המבנה. בתקופת המנדט הבריטי נחקק חוק המחייב בנייה בירושלים עם חיפוי אבן ירושלמית. החוק הזה אומץ על ידי ממשלות ישראל ולכן עד היום בונים בירושלים עם חיפוי אבן ירושלמית, למרות שיש דרכים ושיטות אחרות לבניין.

האבן הירושלמית הייתה בעבר שיטת בנייה בארץ ובירושלים בפרט. בשנים האחרונות החלו לייצא את האבן גם מעבר לים והיא מקובלת בארצות רבות לחיפוי קירות בבניינים רבים. 

מהי אבן ירושלמית? 
האבן הירושלמית עשויה אבן גיר קשה, מצויה בהרי ירושלים ומכאן שמה וברובה צבעה בהיר. כיום השם אבן ירושלמית ניתן כשם כללי לסוגים רבים של אבנים. אצלנו באבן סלע מייצרים אבנים יצוקות במראה של אבן ירושלמית. בניינים רבים בעיר ירושלים עשויים עם חיפוי אבן ירושלמית – למעשה רוב האבנים בירושלים הן כאלו, ועל כך השם. ישנו חוק עזר עירוני לבנייה באבן זו באופן כמעט בלעדי. גם הכותל המערבי עשוי אבן ירושלמית וכדי להעניק לעיר מראה ייחודי אפשר למצוא חיפוי אבן ירושלמית על הבניינים הציבוריים בירושלים כולם. 

למה זה טוב?
  • חיפוי אבן ירושלמית מונע ריקבון, כמו של עץ למשל, היא אינה מתפוררת, ומחזיקה לאורך שנים רבות. היא אינה משמשת כאבן בנייה אלא רק כאבן חיפוי. בשנים הראשונות האבן הירושלמית הייתה אבן הבנייה אבל כיום היא משמשת בעיקר כאבן חיפוי.
  • כדי לתת לבניין מראה קלאסי עם חיפוי אבן ירושלמית אין צורך לעשות זאת בכל הקירות. גם קירות בחזית יכולים לתת את אותו אפקט ולחסוך כסף רב. אבן ירושלמית לחיפוי קירות היא לא רק לקירות חיצוניים. כחלק מעיצוב אנשים רבים עושים חיפוי באבן ירושלמית גם בתוך הבית.

 
 
 
אבן סלע - המפעל לאבן חיפוי יצוקה  | אזור תעשייה באר טוביה |

שעות פעילות  : א-ה 08:30 – 16:00
לייעוץ מקצועי והצעת מחיר חייגו 08-8596654